About Transformation073 Detay2

ÖZGEÇMİŞ

Uluslararası Seramik Akademisi (IAC) Üyesi – Cenevre / İsviçre 

1989 – Profesör oldu.
1976 – Doçent oldu.
1968 – Yüksek lisans-lisans mezuniyet, Seramik Kürsüsü, İstanbul Devlet Güzel  Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi),Istanbul.

AKADEMİK ÇALIŞMALARI:

1968-2005 tarihleri arasında Mimar Sinan Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Lisans, Lisansüstü diploma projelerini ve çağdaş seramik sanatı seminerlerini yönetti. Ulusal ve uluslararası yarışmalar, workshop, sergi ve konferanslar düzenledi. MSÜ -Rektör Yardımcısı ve Seramik Bölümü Başkanlığı gibi idari görevlerde bulundu. Yurt içinde ve yurt dışında konuşmacı, jüri üyesi olarak davet edildi. Radyo ve televizyon programlarında yer aldı. Japon hükümetinin bursu ile Japonya’da, davetli sanatçı olarak ABD – Arizona Üniversitesinde çalıştı. Sanat ve eğitim üzerine yazılmış bir çok makalesi bulunmaktadır.

SANATSAL ÇALIŞMALARI:

On sekiz  kişisel sergi açtı. Heykelleri Fransa, İtalya, Kanada, Macaristan, Mısır, Kore, Yugoslavya, Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Avusturalya, Hollanda, İspanya, Tunus, Yunanistan, Çin, Makedonya ve Japonya’da grup sergilerine katıldı. Eserleri ABD, Everson Sanat Müzesi gibi müze koleksiyonlarına alındı. Sanatsal uygulamaları bir çok özel ve kamu yapılarında yer almaktadır.

ÖDÜLLER (SEÇİLMİŞ)

1991 –  İş Bankası Büyük Ödülü, İstanbul
1990 – Birincilik Ödülü – Kültür Bakanlığı Seramik Yarışması, Ankara

“Daha Çok Ateş” adında çalışmalarını içeren bir kitabı bulunmaktadır. - Editör – Anna Turay, Çanakkale Yayınları